مطلب تازه

نصب کاغذ دیواری بر روی کاغذ دیواری

نصب کاغذ دیواری بر روی کاغذ دیواری

چنانچه طرح کاغذ دیواریتان قدیمی شده و حس رضایت بخشی به شما نمی دهد، زمان آن رسیده است تا با نصب یک کاغذ دیواری جدید، تحولی اساسی در منزل خود ایجاد کنید. در این زمان سوالی که مطرح میشود این است که آیا میتوان کاغذ دیواری جدید را بر روی کاغذ دیواری قدیمی نصب نمود؟ جواب این سوال مثبت است. در واقع شما میتوانید ماغذ دیواری مد نظر خود را بر روی کاغذ دیواری قدیمی خود نصب نمایید اما باید چند عنصر را مد نظر قرار دهید.

تماس با ما
از نو

انواع کاغذ دیواری از نظر جنس

انواع کاغذ دیواری از نظر جنس

در بین دیوارپوش‌ها، کاغذ دیواری رایج‌ترین جایگزین برای نقاشی می‌باشد. در حقیقت می‌توان گفت امروزه کاغذ دیواری به یکی از جنبه‌های دکوراسیون داخلی تبدیل شده است. حال آنکه کاغذ دیواری‌ها دارای طرح‌ها، رنگ‌ها‌ و جنس‌های مختلفی می‌باشند که می‌توان از آنها در اتاق نشیمن، اتاق غذاخوری، سرویس بهداشتی، اتاق خواب، آشپزخانه و هر منطقه‌ای از خانه یا محل کار استفاده نمود. بصورت کلی مواد مورد استفاده برای ساخت کاغذ دیواری، وینیل، کاغذ، پارچه، الیاف طبیعی، فویل، فلوک، بامبو طبیعی و غیره می‌باشند که بهتر است با انواع آنها آشنا شویم تا در هنگام انتخاب کاغذ دیواری دچار اشتباه نشویم.

۱- کاغذ دیواری با روکش وینیل:

وینیل محبوب‌ترین و رایج‌ترین کاغذ دیواری مورد استفاده می‌باشد. این کاغذ دیواری در چهار نوع مختلف وینیل بافت, وینیل پارچه، وینیل پوشش‌داده‌شده و وینیل جامد وجود دارد و به آسانی نصب می شوند و همچنین نگهداری آن‌ها نیز آسان می‌باشد.


۲- کاغذ دیواری از جنس پارچه:

این نوع از کاغذ دیواری قدیمی‌ترین نوع کاغذ دیواری می‌باشد که در رنگ‌ها و بافت‌های مختلفی موجود هستند. با استفاده از این نوع کاغذ دیواری، احساس می‌کنید دیوار خود را با پارچه‌ای از جنس مخمل، ابریشم، کتان یا پنبه یا ترکیبی از این‌ها پوشش داده‌اید. اما نکته‌ای که وجود دارد این است که کاغذ دیواری از نوع پارچه تحت تاثیر رطوبت است و به سرعت بوی محیط را به خود جذب می‌کند، بنابراین نیازمند شرایط و محیط تمیز و پاکیزه‌ای است.


۳- کاغذ دیواری با الیاف طبیعی:

این کاغذ دیواری‌ها با گیاهان طبیعی که از طریق نخ‌پنبه‌ نازک به هم چسبانده شده‌اند، ایجادمی‌شوند که درنهایت به یک کاغذ متصل می‌گردند. بنابراین از آنجایی که با الیاف طبیعی ساخته می‌شود، کاملا دوست‌دار محیط‌زیست می‌باشند. استفاده از این نوع کاغذ دیواری، باعث ایجاد محیطی گرم و آرامش‌بخش می‌گردد. نصب این کاغذ دیواری‌ آسان است اما برای نصب طولانی مدت، نیازمند یک چسب قوی می‌باشد. از جمله معایب این کاغذ دیواری‌ها، وجود گره‌ها و چروک‌ها می‌باشد. مسئله بعدی، گران بودن آن است و دلیل آن این است که ساخت این کاغذ دیواری‌ها نیازمند تکنیک‌های خاصی می‌باشد.


۴- کاغذ دیواری با طرح دست‌ساز:

در کاغذ دیواری با طرح دست‌ساز، رنگ‌ها بصورت دستی بر روی یک صفحه ابریشمی قرار می‌گیرند. اما می‌توان گفت در مقایسه با طرح‌های چاپ‌شده با ماشین، طرح دست‌ساز، دارای دقت و ظرافت کمتری می‌باشد.


۵- کاغذ دیواری از جنس فویل یا متالیک:

کاغذ دیواری فویل با استفاده از یک ورق نازک فویل فلزی برروی کاغذ ایجاد می‌شود. این نوع کاغذ دیواری دارای خاصیت انعکاسی است و می‌تواند باعث روشن شدن فضای‌های کوچک و تاریک شود. فویل‌ها دارای رنگ‌های متنوعی‌اند و محبوب‌ترین آنها رنگ طلایی، نقره‌ای و مسی می‌باشد. این نوع کاغذ دیواری، منحصربه‌فرد است و نظر همگان را به خود جلب می‌کند.


نکته: از آنجایی که استفاده از فویل در نزدیکی برق خطرناک است، لازم است در هنگام استفاده از فویل در اطراف کلید و پریزها و یا نقاط الکتریکی، فویل را از فاصله مطمئنی قطع نمایید.

۶- کاغذ دیواری فلوک:

کاغذ دیواری فلوک بصورت مخملی و پارچه‌ای طراحی‌شده و با چسباندن پودر حاصل‌شده از پشم به پارچه ایجاد می‌شود. این کاغذ دیواری بسیار ظریف است و قابل شستشو نمی‌باشند و در عین‌حال بسیار پرهزینه می‌باشد و عمدتا در منازل لوکس مورد استفاده قرار می‌گیرد.


۷- کاغذ دیواری بصورت نقاشی یا عکس:

این نوع کاغذ دیواری‌ها، عکس‌های بزرگی هستند که به‌تنهایی یک دیوار را پوشش می‌دهند. ضمن اینکه تصویرهای به‌کاررفته می‌تواند بنابه سلیقه مشتری‌ها و در هر زمینه‌ای باشد. همچنین این کاغذ دیواری‌ها در برابر رطوبت مقاوم‌ و با دوام می‌باشند.


۸- کاغذ دیواری با بامبو طبیعی:

کاغذ دیواری با بامبو طبیعی، بصورت دست‌ساز می‌باشد و با مواد طبیعی دوست‌دار محیط‌زیست ساخته شده است. بنابراین از آنجایی که مواد طبیعی دارای رنگ و طرح‌های متفاوتی هستند، لذا طرح و رنگ این کاغذ دیواری‌ها نیز از یک رول به رول دیگر متفاوت است.


۹- کاغذ دیواری با طرح برجسته:

برجستگی موجود بر روی کاغذ دیواری‌های نقش برجسته می‌تواند از طریق فشار یا گلدوزی ایجاد شده باشد. بافت موجود بر روی این نوع کاغذ دیواری باعث پنهان شدن نقاط آسیب‌دیده و ناهموار موجود بر روی دیوار می‌شود.


۱۰- کاغذ دیواری با تراشه‌های چوب:

در این کاغذ دیواری از تراشه‌های کوچک چوب استفاده شده است. این نوع کاغذ دیواری یک انتخاب ایده‌آل برای مخفی کردن نقص‌های کوچک موجود در دیوارها و سقف است.


۱۱- کاغذ دیواری بصورت مایع:

این کاغذ دیواری از ترکیب یک امولسیون یا پودر با آب به‌دست می‌آید و از طریق یک غلتک یا اسپری، بر روی دیوار اجرا می‌شود. همچنین می‌توان این مواد را با رنگ‌های مخصوص نیز ترکیب نمود. از این نوع کاغذ دیواری می‌توان برای پنهان کردن نقایص جزئی دیوار استفاده نمود.


۱۲- کاغذ دیواری از جنس چوب‌پنبه:

کاغذ دیواری از جنس چوب‌پنبه، یک جایگزین طبیعی و مدرن برای دیوار و سقف محسوب می‌شود که می‌توان از آن در دفاتر، اتاق کودکان و سایر نقاط دیگر استفاده نمود.


نکته: هر کاغذ دیواری فرایند نصب متفاوت و خاص خود را دارد و همچنین لازم است در هنگام نصب هر نوع کاغذ دیواری، سطح دیوار را طبق دستورالعمل سازنده آن آماده کنید.

در نهایت، در اینجا انواع کاغذ دیواری‌ها معرفی شدند. اکنون زمان آن است تا برای افزایش زیبایی محل زندگی یا محل کار خود، با توجه به نیاز و بودجه کاغذ دیواری مناسب را برای دیوارها انتخاب نمایید.

لینک مطلب

انصراف
© ۱۴۰۰ کاغذ دیواری و دکوراسیون داخلی رویال کینگ، قدرت گرفته از اورمان، تمامی حقوق محفوظ می‌باشد.