مطلب تازه

نصب کاغذ دیواری بر روی کاغذ دیواری

نصب کاغذ دیواری بر روی کاغذ دیواری

چنانچه طرح کاغذ دیواریتان قدیمی شده و حس رضایت بخشی به شما نمی دهد، زمان آن رسیده است تا با نصب یک کاغذ دیواری جدید، تحولی اساسی در منزل خود ایجاد کنید. در این زمان سوالی که مطرح میشود این است که آیا میتوان کاغذ دیواری جدید را بر روی کاغذ دیواری قدیمی نصب نمود؟ جواب این سوال مثبت است. در واقع شما میتوانید ماغذ دیواری مد نظر خود را بر روی کاغذ دیواری قدیمی خود نصب نمایید اما باید چند عنصر را مد نظر قرار دهید.

تماس با ما
از نو

6 گزینه برای انتخاب بهتر کاغذ دیواری

6 گزینه برای انتخاب بهتر کاغذ دیواری

تصویر از Michael D Beckwith در Unsplash

معمولا انتخاب یک کاغذ دیواری مناسب چالش بزرگی محسوب می‌شود. البته همه افراد یک تصور ذهنی در خصوص انتخاب کاغذ دیواری دارند به عبارتی می‌توان گفت به‌صورت پیش‌فرض مدل و جنس کاغذ دیواری خود را انتخاب کرده‌اند. اما در حالت کلی می‌توان گفت روند انتخاب و خرید کاغذ دیواری، امر آسانی نبوده و نیازمند بررسی موارد مختلفی است. به عنوان مثال شاید رنگ یا مدل خاصی را مد نظر گرفته باشیم که مناسب دکوراسیون منزل نباشد، یا در میان طرح‌های مختلف موجود سردرگم شویم و نتوانیم انتخاب درستی داشته باشیم. در ادامه شش آیتم حائز اهمیت که در زمان خرید کاغذ دیواری باید مد نظر قرار داد، مطرح شده است.

رنگ

روانشناسی رنگ می‌گوید که رنگ‌ها به اتاق حس می‌دهند و هر اتاق نیازمند یک رنگ خاص است. بنابراین باید متناسب با هر اتاق، یک رنگ خاص و مرتبط را برای کاغذ دیواری انتخاب کرد. به عنوان مثال، رنگ قرمز، رنگ شور و هیجان است و رنگ آبی، رنگ آرامش و صلح است. بنابراین تصمیم‌گیری با شماست که هر اتاق منعکس‌کننده کدام حس باشد.

نفوذپذیری نور

فضای داخل اتاق تا چه اندازه از نور طبیعی تامین می‌شود؟ اگر این میزان زیاد باشد، شما محدود نیستید و بدون اینکه نگران جلوه کاغذ دیواری خود باشید، می‌توانید به صورت دلخواه از رنگ‌های روشن یا رنگ‌های تیره استفاده کنید. اما اگر میزان نور طبیعی اتاق کم است، باید از رنگ‌های روشن استفاده کرد و از رنگ‌های تیره اجتناب نمود زیرا رنگ‌های تیره باعث می‌شوند اتاق کوچک‌تر به نظر برسد.

کاربرد

کاغذ دیواری در کجا نصب می‌شود؟ اگر قرار است کاغذ دیواری را در یک راهرو پر تردد، سرویس بهداشتی یا آشپزخانه که دارای رطوبت بالایی هستند نصب کنید، باید جنس‌های خاصی را در نظر بگیرید. در این زمینه محصولات وینیل گزینه‌های مناسبی هستند و در برابر اصطکاک و فرسایش و پارگی‌ها از مقاومت کافی برخوردار هستند. باید این نکته را مد نظر قرار داد که طول عمر هر محصول، یک گزینه بسیار مهم است که ارزش سرمایه‌گذاری دارد.

هماهنگی با دیگر عناصر

قطعا در روند تصمیم گیری، مبلمان، کف‌پوش و پرده‌ها نقش مهمی را ایفا می‌کنند. بنابراین دقت کنید که رنگ‌ها و مدل‌ها مکمل هم باشند و زیبایی انتخاب شما را تکمیل کنند. در این راستا حتی می‌توان برای ایجاد هماهنگی بیشتر در وسایل، از کاغذ دیواری در دیگر وسایل نیز استفاده نمود.

مساحت مکان

ابعاد دیوار مد نظر چقدر است؟ مساحت دیوار یکی از موارد مهم در خصوص تعیین میزان بودجه است. به عنوان مثال دو راه‌حل وجود دارد، یا می‌توان یک دیوار را به عنوان دیوار نمایش در نظر گرفت و یک کاغذ دیواری گران قیمت را به این دیوار اختصاص داد یا می‌توان تمامی دیوارها را با گزینه‌های ارزان‌تر پوشش داد.


تصویر از پینترست

بررسی گزینه‌ها

بهترین راه تصمیم‌گیری نهایی این است که نمونه‌هایی از کاغذ دیواری های مورد علاقه خود را سفارش دهید. در این زمینه، اگرچه خرید آنلاین موجب صرفه جویی در زمان و پول می‌شود، اما مادامی که نمونه‌ای را شخصا از نزدیک مشاهده نکنید، نمی‌توانید انتخاب راحت و خوبی داشته باشید.

در اینجا شش مورد از مهمترین گزینه‌هایی که باید در هنگام خرید کاغذ دیواری مورد توجه قرار گیرند، مطرح شد. ما گزینه‌های متنوع را در اختیار شما می‌گذاریم که از قیمت‌های منصفانه و مقرون به صرفه‌ای برخوردار هستند. در این مجموعه علاوه بر ارائه خدمات حضوری، به منظور جلب رضایت مشتریان عزیز، می‌توان پس از مشاهده محصولات با مراجعه به صفحه تماس با ما کاغذ دیواری انتخابی خود را سفارش داد.

لینک مطلب

انصراف
© ۱۴۰۰ کاغذ دیواری و دکوراسیون داخلی رویال کینگ، قدرت گرفته از اورمان، تمامی حقوق محفوظ می‌باشد.