مطلب تازه

نصب کاغذ دیواری بر روی کاغذ دیواری

نصب کاغذ دیواری بر روی کاغذ دیواری

چنانچه طرح کاغذ دیواریتان قدیمی شده و حس رضایت بخشی به شما نمی دهد، زمان آن رسیده است تا با نصب یک کاغذ دیواری جدید، تحولی اساسی در منزل خود ایجاد کنید. در این زمان سوالی که مطرح میشود این است که آیا میتوان کاغذ دیواری جدید را بر روی کاغذ دیواری قدیمی نصب نمود؟ جواب این سوال مثبت است. در واقع شما میتوانید ماغذ دیواری مد نظر خود را بر روی کاغذ دیواری قدیمی خود نصب نمایید اما باید چند عنصر را مد نظر قرار دهید.

تماس با ما
از نو

تفاوت کاغذ دیواری چسبدار و کاغذ دیواری بدون چسب

تفاوت کاغذ دیواری چسبدار و کاغذ دیواری بدون چسب

سوالی که مطرح میشود این است که چه تفاوتی میان کاغذ دیواری چسبدار و کاغذ دیواری بدون چسب وجود دارد؟ راحت ترین پاسخی که میتوان به این سوال داد این است که کاغذ دیواری از قبل چسبیده یا کاغذ دیواری چسبدار، دارای چسبی است که از قبل به پشت آن اعمال شده است. بنابراین می توانید کمی پشت آن ها را خیس و نمدار کنید و به راحتی آن را به دیوار مورد نظر خود اعمال کنید. اما در خصوص کاغذ دیواری بدون چسب، شما ملزم به اضافه کردن چسب به پشت آن هستید. به عبارت دیگر لازم در هنگام نصب کاغذ دیواری بدون چسب، لازم است در ابتدا خودتان چسب را به پشت کاغذ دیواری اضافه کنید و سپس آن را بر روی دیوار نصب کنید.

چرا افراد کاغذ دیواری چسبدار را دوست دارند و چه چیزی را باید بدانند

در زمینه انتخاب کاغذ دیواری به عنوان دیوار پوش، چندین مزیت آشکار در خصوص انتخاب کاغذ دیواری چسبدار وجود دارد که به شرح آنها میپردازیم. برای نمونه برای نصب کاغذ دیواری نیازی به تهیه وسایل اضافی ندارید. همچنین در این مورد نیازی به اعمال چسب وجود ندارد و از این رو هرگز شاهد لکه های اضافی چسب نخواهید بود.

نکته حائز اهمیت در رابطه با این نوع خاص از کاغذ دیواری این است که باید به خوبی دستورالعمل های مربوطه را مطالعه کنید. بنابراین میزان رطوبت لازم را از این طریق درمیابید و کاغذ دیواری را به خوبی به دیوار میچسبانید. در غیر این صورت، با مرطوب کردن بیش از حد کاغذ دیواری، کاغذ چسبندگی خود را از دست میدهد و نمیتواند بر روی دیوار باقی بماند.

با این حال، کاغذ دیواری چسبدار دارای نقطه ضعف نیز می باشد که اصلی ترین آنها این است که در مقایسه با کاغذ دیواری بدون چسب، باید زودتر تعویض شوند. در حقیقت چنانچه از این نوع کاغذ دیواری استفاده کنید، احتمالا در چند سال نزدیک دیگر لازم است تا آنها را تعویض کنید.

چرا افراد کاغذ دیواری بدون چسب را دوست دارند و چه چیزی را باید بدانند

کاغذ دیواری بدون چسب، کمی هزینه بر است و در عین حال نیاز در هنگام نصب، شلوغی زیادی ایجاد میکند ولی انتخاب بسیاری از افراد حرفه ای است و از طول عمر بالاتری نیز برخوردار است. در این مورد نیز خواندن دستورالعمل ها و پیروی کردن از آن بسیار حائز اهمیت است و در مقایسه با کاغذ دیواری چسبدار، عمل نکردن به آنها، عواقب کمتری به دنبال دارد. اما شایان ذکر است که پیروی نکردن از دستورالعمل ها همچنان دارای خطراتی است. به عنوان مثال، در این زمینه استفاده بیش از حد از چسب، باعث خراب شدن و از بین رفتن کاغذ دیواری میشود (این حالت درست مانند این است که کاغذ دیواری چسبدار را بیش از حد خیس کنید). از طرف دیگر استفاده از چسب به مقدار کم نیز میتواند به نوعی باعث خراب شدن و بلا استفاده شدن کاغذ دیواری شود.

در خصوص نصب کاغذ دیواری، برخی تمایل دارند چسب را بر روی کاغذ اعمال کند و بعد آن را به دیوار نصب کنند. این در حالی است که افرا حرفه ای، در ابتدا چسب را به دیواری اعمال میکنند و در مرحله بعد، کاغذ را به آن میچسبانند. اما نکته حائز اهمیت این است که باید شما از قبل، روش درست نصب را مورد مطالعه و بررسی قرار دهید. در این راستا بهترین راه برای به دست آوردن این نوع اطلاعات این است که برای پرسیدن سؤالات خود از فروشنده وقت بگذارید. همجنین نباید از انجمن های آنلاین غفلت کنید و میتوانید سوالات پیش آمده خود را به صورت آنلاین از دیگر افراد بپرسید. فقط این نکته را در نظر بگیرید که افراد دارای عقاید و تجربیات خود هستند که آن را با شما در میان میگذارند.

در پایان باید گفت، نوع کاغذ دیواری که شما انتخاب میکنید، در نهایت به محدودیت زمانی و سطح مهارت شما بستگی دارد. به عنوان نتیجه گیری، کاغذ دیواری چسبدار برای افرادی مناسب است که قبلا با کاغذ دیواری کار نکرده اند و نصب آن میتواند برایشان راحت باشد. در حالی که کاغذ دیواری بدون چسب، کار و مهارت بالاتری نیاز دارد. باید چسب مرغوب و مناسبی تهیه شود و به صورت درستی از آن استفاده شود (نه به مقدار زیاد و نه به مقدار خیلی کم) همچنین پس از اعمال چسب باید مدت زمانی صبر کرد و پس از آن کاغذ را نصب کرد که این مدت زمان نیز حائز اهمیت است.

لینک مطلب

انصراف
© ۱۴۰۰ کاغذ دیواری و دکوراسیون داخلی رویال کینگ، قدرت گرفته از اورمان، تمامی حقوق محفوظ می‌باشد.