مطلب تازه

نصب کاغذ دیواری بر روی کاغذ دیواری

نصب کاغذ دیواری بر روی کاغذ دیواری

چنانچه طرح کاغذ دیواریتان قدیمی شده و حس رضایت بخشی به شما نمی دهد، زمان آن رسیده است تا با نصب یک کاغذ دیواری جدید، تحولی اساسی در منزل خود ایجاد کنید. در این زمان سوالی که مطرح میشود این است که آیا میتوان کاغذ دیواری جدید را بر روی کاغذ دیواری قدیمی نصب نمود؟ جواب این سوال مثبت است. در واقع شما میتوانید ماغذ دیواری مد نظر خود را بر روی کاغذ دیواری قدیمی خود نصب نمایید اما باید چند عنصر را مد نظر قرار دهید.

تماس با ما
از نو

طرح های خلاقانه کاغذ دیواری برای داشتن ظاهری شیک

طرح های خلاقانه کاغذ دیواری برای داشتن ظاهری شیک

مدت ها پیش، کاغذ دیواری به عنوان یک دیوارپوش ارزان قیمت در نظر گرفته میشد که تنها در خانه های قدیمی دیده میشد. در آن زمان کاغذ دیواری های گل دار وجود داشت و طرح ها و رنگ های آنها به گونه ای بودند که میتوان گفت تنها باب میل مادر بزرگان و افراد مسن بود. اما با مرور زمان، طرح ها و رنگ های بیشتری از کاغذ دیواری ها مطرح شد که امروزه میتواند به تمام سلیقه ها و سنین پاسخگو باشد. ضمن اینکه امروزه کاغذ دیواری های شیک و مدرن را میتوان در منازل و محیط های کاری مشاهده نمود.

از جمله مزیت های دیوارپوش، این است که شما حق انتخاب دارید و میتوانید طرح، مدل، جنس و رنگ مورد نظر خود را با توجه به سلیقه خود انتخاب و اجرا کنید. در واقع میتوانید به راحتی سبک و سلیقه خود را در تمامی نقاط بیان کنید و یک فضای خاص و منحصر به فرد برای خود ایجاد کنید. در این زمینه، استفاده از کاغذ دیواری یک گزینه بسیار مناسب برای بیان سلیقه شماست.

با ما همراه باشید تا چند ایده در خصوص نحوه استفاده از طرح های کاغذ دیواری را در اختیار شما قرار دهیم که به وسیله آن یک فضای شیک و زیبا داشته باشید.

استفاده از سبک های منحصر به فرد و هنری

در هنگام انتخاب کاغذ دیواری لازم نیست از طرح ها و الگوها فرار کنید و تنها به دنبال الگوهای ساده باشید. در این زمینه حتی اگر کاغذ دیواری شما طرحی ساده هم داشته باشد، میتوانید با انتخاب رنگ مناسب آن اتاق خود را به کلی تغییر دهید و یک جلو زیبا از آن بسازید. بنابراین چیزی که حائز اهمیت است، سبک و سلیقه شماست و میتوانید جسورانه کاغذ دیواری مورد نظر خود را انتخاب کنید. حال آنکه در این خصوص ما به شما طرح های معاصر با رنگ های روشن را پیشنهاد میکنیم. این طرح ها در ترکیب با هنر مدرن، میتواند یک اتاق زیبا و هنری را برای شما به نمایش بگذارد. (آلبوم های دومان/فدک، بیلبائو/چنل، پیک/مدا و بایرن مونیخ/لوکس دکور)


تصویر از پینترست

استفاده از طرح های هنری سیاه و سفید

از جمله سبک های مدرن پرطرفدار، استفاده از طرح های سیاه و سفید است. چیزی که در بین طراحان داخلی بسیار محبوب و حائز اهمیت است، وجود کنتراست بالا است که استفاده از رنگ های سفید و سیاه به خوبی آن را به نمایش میگذارد. بنابراین یک انتخاب فوق العاده میتواند استفاده از کاغذ دیواری با طرح سفید و سیاه باشد که زیبایی و مدرن بودن اتاق شما را به خوبی تضمین میکند. (آلبوم های رولکس/فدک، شانیا/فدک و رویا-دریمز/رویال)

در این زمینه، یک ایده عالی برای داشتن یک کاغذ دیواری مدرن این است که از طرح درختان با رنگ های سیاه و سفید یا طرح های مشابه آن استفاده کنید. شایان ذکر است که این نوع طرح ها، مخصوصا در اتاق خواب بسیار شیک و زیبا میشود و توصیه میشود در زمان انتخاب کاغذ دیواری این طرح را نیز مد نظر داشته باشید. در واقع چیزی استفاده از رنگ های سیاه و سفید، یک دید هنری و انتزاعی ایجاد میکند و این چیزی است که آن را به کلی از طرح های رنگی که هر یک بیانگر چیزی هستند، متمایز و خاص میکند.


تصویر از پینترست

استفاده از رنگ های خنثی

کاغذ دیواری همان چیزی است که افراد برای داشتن یک طراحی زیبا و منحصر به فرد از آن استفاده میکنند. ضمن اینکه کاغذ دیواری محاسن دیگری نیز دارد، برای نمونه استفاده و نصب آن دردسرهای رنگ کردن را ندارد که خود یک مزیت بزرگ محسوب میشود. نکته ای که در خصوص کاغذ دیواری وجود دارد این است که طرح آن میتواند به خوبی بیانگر روحیات و سلیقه مالک باشد. بنابراین اگر سلیقه شما به گونه است به دنبال طراحی مدرن هستید، انتخاب طرح های خنثی میتواند گزینه مناسبی برای شما باشد. (آلبوم های رومئو/فدک، لاکچری/لوتوس و انزو/اسمارت)

در آخر چیزی که در خصوص رنگ های خنثی میتوان گفت این است که آنها پایه های اصلی فضاهای مدرن محسوب میشوند. در واقع رنگ و طرح خنثی سبب میشوند که سبک انتخابی، به سرعت قدیمی نشود و تازگی خود را به خوبی حفظ کند که این امر در خصوص کاغذ دیواری با رنگ های خنثی نیز صدق میکند.


تصویر از پینترست

استفاده از طرح های روشن

چنانچه شما از طرح های روشن برای اتاقتان استفاده کنید، به عنوان مثال کاغذ دیواری با طرح گلدار، بجای اینکه ظاهر اتاق را از مد افتاده و قدیمی جلوه دهد، اتاق را برجسته و خاص میکند. (آلبوم پورتو/چنل)

در حقیقت استفاده از رنگ های روشن، باعث زیبا و خلاقانه شدن طراحی اتاق میشود. ضمن اینکه رنگ های روشن، فضای اتاق را بزرگ تر و گسترده تر جلوه میدهند. بنابراین اگر میخواهید اتاق نشیمن شما بزرگتر به نظر برسد، این یک گزینه موثر است. در نهایت اگر تصمیمتان را گرفته اید و میخواهید فضایی دلباز، زیبا و هوشمندانه داشته باشید میتوانید از طرح های گلدار یا طرح های هندسی کاغذ دیواری با رنگ های روشن استفاده کنید.


تصویر از پینترست

استفاده از رنگ های عمیق

یک ایده خلاقانه دیگر، استفاده از رنگ های عمیق است. دیوارپوش یک گزینه عالی است تا به وسیله آن به اتاقتان رنگ و لطافت ببخشید. به عنوان مثال یک کاغذ دیواری آبی عمیق را در نظر بگیرید. شما با این رنگ میتوانید یک فضای آرامش بخش و غنی را طراحی کنید. (آلبوم کاغذ دیواری پاپ/تاپ دکوراسیون)

در اینجا مواردی در خصوص استفاده خلاقانه از طرح ها و رنگ های کاغذ دیواری مطرح شد. نظر شما در مورد این ایده ها چیست؟ آیا موارد مطرح شده را دوست داشتید؟ آیا دوست دارید آنها را امتحان کنید؟ و اینکه ایده شما برای کاغذ دیواری چیست؟ آن را با ما در میان بگذارید.


تصویر از پینترست

لینک مطلب

انصراف
© ۱۴۰۰ کاغذ دیواری و دکوراسیون داخلی رویال کینگ، قدرت گرفته از اورمان، تمامی حقوق محفوظ می‌باشد.