مطلب تازه

نصب کاغذ دیواری بر روی کاغذ دیواری

نصب کاغذ دیواری بر روی کاغذ دیواری

چنانچه طرح کاغذ دیواریتان قدیمی شده و حس رضایت بخشی به شما نمی دهد، زمان آن رسیده است تا با نصب یک کاغذ دیواری جدید، تحولی اساسی در منزل خود ایجاد کنید. در این زمان سوالی که مطرح میشود این است که آیا میتوان کاغذ دیواری جدید را بر روی کاغذ دیواری قدیمی نصب نمود؟ جواب این سوال مثبت است. در واقع شما میتوانید ماغذ دیواری مد نظر خود را بر روی کاغذ دیواری قدیمی خود نصب نمایید اما باید چند عنصر را مد نظر قرار دهید.

تماس با ما
از نو

رنگ کردن کاغذ دیواری

رنگ کردن کاغذ دیواری

معظلی که اکثر افراد با آن روبرو هستند این است که در زمان تغییر دکوراسیون منزل خود، قصد دارند دیارها را با رنگ جدیدی پوشش دهند. اما این در حالی است که برخی از دیوارهای آنها با کاغذ دیواری پوشیده شده است. بنابراین به عنوان یک کار مازاد، نیاز به جدا کردن کاغذ دیواری قدیمی دارند که خود یک پروسه زمان بر و بعضا هزینه بر است. در این صورت کاری که میتوان انجام داد چیست؟

در مرحله اول سوالی که در ذهن شما هم مطرح میشود این است که چرا کاغذ دیواری را رنگ نکنید؟. میتوان گفت تقریبا این سوال برای همگان پیش می آید که آیا این امکان وجود دارد که باید حتما کاغذ دیواری را از دیوار جدا کنند یا اینکه میتوان کاغذ دیواری نصب شده بر دیوار را رنگ آمیزی نمود.

کوتاه ترین پاسخی که به این سوال میتوان داد، بله است. در واقع شما میتوانید دیواری که با کاغذ دیواری پوشیده شده است را رنگ آمیزی کنید، بدون آنکه نیازی به کندن آن باشد. شایان ذکر است که این روش توصیه نمیشود ولی در عین حال، غیر ممکن نیز نمیباشد.

در حالت درست و ایده آل، روند کار به این صورت است که در ابتدا لازم است کاغذ دیواری قدیمی را با ابزارهای مناسب جدا نمایید. سپس دیوار را زیر سازی کرده و برای رنگ آمیزی یا نصب کاغذ دیواری آماده کنید. اما با این حال اگر قصد دارید بر روی دیوار با دیوار پوش قدیمی نقاشی کنید هم راه حلی وجود دارد.

یک هشدار منصفانه: نقاشی بر روی کاغذ دیواری کار چندان درستی نمیباشد و میتواند منجر به یک نتیجه نامطلوب گردد. در ان صورت اگر لبه های کاغذ دیواری به خوبی چسبیده نشده باشند و یا کاغذ دیواری دارای حباب باشد و در برخی نقاط کاملا به دیوار نچسبیده باشد، باعث میشود که نتیجه نهایی چندان زیبا به نظر نرسد. با این حال ، چنانچه کاغذ دیواری از لحاظ ظاهری مناسب باشد یا به عبارتی کاملا به دیوار چسبیده باشد، بدون حباب باشد و هیچ لبه بلند شده ای نداشته باشد، میتوانید بدون هیچ نگرانی، کاغذ دیواریتان را رنگ آمیزی کنید.

محصولات مورد نیاز:

  • پوشاننده لکه مبتنی بر روغن
  • پرایمر و رنگ


مراحل انجام کار:

در این مرحله لازم است ابتدا از یک پوشاننده لکه مبتنی بر روغن برای پوشاندن و ترمیم منطقه ای که قصد رنگ آمیزی آن را دارید، استفاده کنید. سپس 4 ساعت به آن زمان دهید تا کاملا خشک گردد. این عمل برای جلوگیری از ایجاد حباب صورت میگیرد. در مرحله بعد لازم است به عنوان روکش از یک پرایمر مبتنی بر آب استفاده کنید و این عمل را کاملا بر روی منطقه مورد نظر اعمال کنید. از آنجایی که نوع مات، نقص و عیب های دیوار را کمتر نشان میدهد، بهتر است نوع مات مورد استفاده قرار گیرد. حال میاز است تا تمام شب را به آن مهلت دهید تا کاملا خشک گردد. در حقیقت دلیل استفاده از پرایمر اول، درزگیری و محکم کردن کاغذ دیواری است تا از این رو حباب های موجود به خوبی از بین روند. اما دلیل استفاده از دومین پرایمر، صاف و هموار نمودن کاغذ دیواری است. بنابراین بعد از انجام این عمل، ناهمواری های کاغذ دیواری از بین میرود و سطح آن کاملا آماده رنگ آمیزی میشود.

اکنون دیوارهای شما کاملا آماده رنگ آمیزی هستند. تنها کافی است قبل از رنگ آمیزی از خشک شدن کامل آن اطمینان حاصل کنید. در این مرحله پیشنهاد میکنیم که از یک مکان مخفی شروع به کار کنید تا به عنوان نمونه بتوانید نتیجه کار بر روی کاغذ دیواری را در آن قسمت مشاهده نمایید. در آخر نیز این نکته را مد نظر داشته باشید که رنگ های مات، نواقص دیوار را بهتر پوشش میدهند و آنها را مخفی میسازند و این در حالی است که تمیز کردن رنگهای براق راحت تر میباشد.

لینک مطلب

انصراف
© ۱۴۰۰ کاغذ دیواری و دکوراسیون داخلی رویال کینگ، قدرت گرفته از اورمان، تمامی حقوق محفوظ می‌باشد.